Informacje

TuxInfo – jest nowym projektem, na zasadzie bloga z artykułami opisującymi różne zagadnienia z dziedziny IT.

Znajdziesz tu przede wszystkim, informacje dotyczące tworzenia stron internetowych, konfiguracji serwerów, bezpieczeństwa IT, a nawet tematyka zahaczająca o gry np. promocje na darmowe gry, z EpicGame, czy Steam.

Coś o mnie.
Mam na imię Konrad. Od około 11 lat hobbystycznie zajmuję się programowaniem, grafiką, tworzeniem stron internetowych itp. Część z Was może mnie kojarzyć z poprzedniego projektu ekosti, który niestety padł, głównie ze względu na brak czasu.
Niektórzy mogą mnie również znać z takich ksywek jak kosti, dr.kosti, czy po prostu kostek.

Zmiany w stosunku do poprzedniego bloga, będą w treści. Rozszerzenie zawartości, o gry, artykuły będą pisane w sposób bardziej przystępny dla osób mniej technicznych.
Początkowo postaram się skupić na radiach internetowych.
Patrząc, na te, które znajdują się na Polskiej scenie nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.
Oczywiście nie chodzi o każde radio internetowe. Jest pełno małych stacji, których witryny są z generatorów, czaty z generatorów, skrypty z generatorów i prezenterzy chyba też. 😀
Pierwszy cykl artykułów związanych z internetowymi stacjami radiowymi pt. “Robimy Radio”, będzie o tym, w jaki sposób małym nakładem finansowym można postawić profesjonalnie wyglądającą stronę, i porządny serwer do nadawania.

PS. W miarę dodawania nowych artykułów, wygląd strony ulegnie zmianie. Bloki będą przypisane do konkretnych kategorii. Potrzebuję na to jednak trochę czasu.

Jeśli chcesz być na bieżąco, to nie zapomnij śledzić TuxInfo na Facebooku-u.